последние новости в Украине останні новини в Україні

Дубінський Олександр

Політик, телеведучий, блогер

Український журналіст, телеведучий, блогер, ютубер, депутат Верховної Ради України IX скликання від партії "Слуга народу". Заступник голови Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики.

 

1. Ім'я / прізвище

 

Дубінський Олександр Анатолійович

 

2. Анкетні дані

 

• Депутат Верховної Ради України IX скликання від партії "Слуга народу";
• Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики;
• Заступник члена Постійної делегації Верховної Ради України в Парламентській асамблеї ЄС – Східні сусіди (ПА Євронест).
• Журналіст, ведучий, креативний продюсер кількох програм на телеканалі "1+1" і колишній його співвласник.

3. Біографія і кар'єра

Народився в Києві 18 квітня 1981 року
Батько – Анатолій Йосипович Дубінський
Мати – Алла Олександрівна Березовська
Колишня дружина – Леся Євгенівна Цибко (у розлученні з 2020 року)
Дітей немає
Знак зодіаку – Овен 

Має три освіти:
- Ірпінський державний коледж економіки і права Національного університету ДПС
- Національний університет харчових технологій за спеціальністю "Бухгалтерський облік, фінанси і аудит"
- Київський політехнічний інститут, приладобудівний факультет за фахом "Інженер-електрик"

Кар'єра:

від продавця мобільних телефонів у журналісти і співвласники телеканалу,
а потім - в нардепи

Трудова кар'єра майбутньої "акули пера" і скандального нардепа почалася в 2000-х зі столичного радіоринку на Караваєвих дачах, де тоді ще Саша Дубінський під протекцією брата свого товариша торгував телефонами та іншими електронними пристроями. Злі язики кажуть, що краденими, але фактів претензій правоохоронних органів до майбутнього нардепа з цього приводу немає.

До початку "Помаранчевої революції" виріс з продавця в господаря півдюжини торгових точок – мав магазин і власні приміщення, які здавав в оренду. З новою владою, мабуть, співпрацювати не вийшло і бізнес довелося згорнути.

Що спонукало економіста-електрика стати журналістом - інформації немає, але з 2004 року він занурився в "бурхливе море" журналістики. З 2004 по 2009 працював у газеті "Экономические известия" і навіть був неодноразово нагороджений як кращий фінансово-економічний журналіст країни за результатами конкурсу "Премія ділових кіл "PRESSzvanie". Одним із спонсорів цього конкурсу є російсько-український олігарх Вадим Новинський (народний депутат України IX скликання з фракції ОПЗЖ).

Внесок Дубінського у фінансову журналістику оцінив і Нацбанк, присвоївши йому в 2008 році статус "кращого банківського журналіста".З 2009 по 2015 рр. вів блоги на сайті "Українська правда". Щоправда, з певного моменту редакція стала з обережністю ставитися до його постів, попереджаючи читачів, що журналіст Дубінський не є об'єктивним. "Обережно! Редакція підозрює, що цей автор виконує своїми постами певні завдання. Враховуйте це при читанні", - зазначається в підписі. Останній блог Дубінського на "УП" датується 2015 роком.

Протягом 2009 року керував редакцією газети "KyivWeekly", яка пізніше була переформатована в журнал "WeeklyUA" (входила в медіа-холдинг "Evolution media" мільярдера Віталія Гайдука). Взимку 2010-го став хронікером проєкту "Шустер.live" (паралельно з основною роботою).

Влітку 2010 року канал "1+1" почав пошук журналістів в якийсь секретний на той момент проєкт журналістських розслідувань, редактором якого став креативний продюсер "плюсів" Олександр Дубінський. Так з'явилася програма журналістських розслідувань "Гроші", а слідом за нею ще одна - "Українські сенсації".

Спочатку обличчям програми "Гроші" був Жан Новосельцев, а з 2014, після скандального його звільнення у зв'язку зі звинуваченнями, висунутими проти нього міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим, її почав вести сам Дубінський. Як стверджує головний редактор програми Максим Сухенко, з цього моменту у Дубінського з'явилася вороги і особиста охорона. Особливо загострилася ситуація після сюжетів про фінансові справи Міхеїла Саакашвілі – на журналістів і на шеф-редактора низки проєктів журналістських розслідувань Олександра Дубінського почали регулярно здійснювати напади (кажуть, і битою били), і телеканал навіть звернувся в правоохоронні органи з вимогою розібратися в ситуації, що склалася, і забезпечити безпечну роботу журналістів.

У 2015 році головна редакторка "Української правди" Севгіль Мусаєва заблокувала блог Дубінського – це був початок війни між двома монстрами-ЗМІ, підконтрольними Ігорю Коломойському і власне УП.
В кінці червня 2017 року Дубінський став міноритарним співвласником телеканалу "1+1" з часткою в 0,1%.
Мабуть, це був кінець його журналістської кар'єри, і в 2019-му перед позачерговими виборами до парламенту Олександр вирішив піти в політику і, більше того, запропонував іншим журналістам, які займалися боротьбою з корупцією, разом з ним висуватися в округах, в яких балотувалися "одіозні представники минулої влади".

Дубінський переміг в окрузі №94 (Київська область, куди входять міста Васильків, Обухів і частини відповідних районів), формально не будучи членом пропрезидентської партії "Слуга народу", але з її символікою. Конкурентами по округу був перший заступник голови фракції БПП у Раді VIII скликання Ігор Кононенко (бізнес-партнер Петра Порошенка) і ексколега по "1+1" Жан Новосельцев, а також двоє однофамільців. Для забезпечення перемоги Дубінського над Кононенком одіозний депутат-радикал ВР VIII скликання Ігор Мосійчук (№9 за списком партії) зняв свою кандидатуру на його користь, публічно підтримавши.

Народний депутат з 29 серпня 2019 року (день присяги парламентарів). Член депутатської фракції політичної партії "Слуга народу".

"Я збираюся займатися банківською діяльністю, амністією капіталів, системою державних банків, системою розвитку кредитування. Мені цікаві правила гри на фінансовому ринку", пообіцяв Дубінський і став заступником голови Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики. Крім цього, він – заступник члена Постійної делегації ВР у Парламентській асамблеї ЄС – Східні сусіди (ПА Євронест), учасник груп з міжпарламентських зв'язків з Вірменією, Словаччиною, Португалією, Ізраїлем і Швейцарією.

11 вересня 2020 року був направлений комітетом в конкурсну комісію з відбору незалежних членів наглядових рад державних банків ("Ощадбанк", "Укрексімбанк", "Укргазбанк", "ПриватБанк", "Український банк реконструкції та розвитку").

Громадська діяльність:

У квітні 2017 року запустив персональний сайт Dubinsky.Pro, з травня 2017 року активно веде відеоблог на YouTube. На своїх відео Дубінський критично відгукується про політику в Україні, її діячів (вибірково, є особистості, які не критикує), колег-журналістів, а також своєрідно трактує культурні події та історичні факти. Автор гучного мема "Немає ніякої кризи, вони просто п...ят наші гроші".

Зв'язки: 

На початку кар'єри скандальному "викривачу" довелося вдосталь попрацювати на представників Партії Регіонів. Зокрема, Дубінський посприяв поліпшенню іміджу "православного олігарха" Вадима Новинського. Кажуть, що "виражаючи вдячність", колишній ленінградський авіадиспетчер три роки поспіль (2007-2009) руками журі премії "PRESSzvanie" дарував вірному "агенту впливу" звання кращого фінансово-економічного оглядача країни. Пізніше, вже ставши нардепом, Дубінський неодноразово підтримував законопроєкти, які курирувалися ОПЗЖ і Новинським.

Але, перш за все, Олександра пов'язують з Ігорем Коломойським, чиї інтереси, на думку ЗМІ, він захищає і зараз, причому робить це настільки відкрито, що це вже помітили на міжнародній арені.
Ще з часів роботи на каналі "1+1", що належить Коломойському і Боголюбову, де він вів програму журналістських розслідувань "Гроші і керував програмою "Українські сенсації", ЗМІ охрестили його "медіакіллером" Коломойського.

У своїх журналістських розслідуваннях і відеоблогах він системно "мочив" і продовжує це робити політичних опонентів Ігоря Валерійовича (Уляну Супрун, Петра Порошенка, Володимира Гройсмана, Андрія Парубія, Валерію Гонтареву, Якова Смолія, Ріната Ахметова і т.д.) У ЗМІ підкреслюють, що у них занадто багато спільних ворогів. Але є й інші аргументи, які доводять зв'язок Коломойського і Дубінського.

Наприклад, Олександр Дубінський був одним з небагатьох народних обранців, які регулярно з'являлися на мітингах перед Національним банком взимку 2019-2020 рр. Кияни, які живуть або працюють в центрі, добре пам'ятають цю "тусовку", на якій люди в помаранчевих жилетах з назвами підприємств Коломойського кілька тижнів поспіль вимагали припинити корупцію в НБУ, покаравши його колишнє і чинне керівництво.
Він активно виступав проти так званого "банківського закону", який закріпив неможливість повернення націоналізованих банків колишнім власникам (тобто "Приватбанк" Ігорю Коломойському), і навіть реєстрував разом з Антоном Поляковим постанову про скасування голосування за законопроєкт з метою максимально затягнути голосування в Раді. Проте 19 травня ВР розблокувала проходження "банківського" закону і президент Володимир Зеленський його підписав.

Виявляє хватку за відстоювання інтересів колишнього шефа в конфлікті з Савіком Шустером - Ігор Коломойський, як пишуть ЗМІ, зараз конфліктує з Рінатом Ахметовим у багатьох галузях, і за допомогою Дубінського намагається атакувати ЗМІ холдингу "Медіа Група Україна" Ріната Леонідовича.
Втім, займається Дубінський і лобіюванням, як стверджують експерти, в інтересах Коломойського – так, саме нардеп провів бліц-інфовійну проти вже ексгубернатора Київської області Михайла Бно-Айріяна і домігся заміни його на Василя Володіна.

Неодноразово був помічений журналістами в компанії олігарха в ресторанах. Навесні 2020 року про зв'язки Коломойського і Дубінського заявив уже Федеральний суд США. Колишній голова Закарпатської області Геннадій Москаль в підтвердження опублікував фото повістки в суд Південного округу штату Нью-Йорк, отриманої Міністерством юстиції України, для передачі її народному депутату Олександру Дубінському, авторам програми "Гроші" на телеканалі "1+1" і кінцевому бенефіціару каналу Ігорю Коломойському.

Заявник, американський мільярдер українського походження Олександр Ровт і його компанія IBE Trade Corporation, звинуватили депутата Олександра Дубінського і "1+1" в поширенні неправдивої інформації, яка позбавила його прибутку і є такою, що порочить репутацію. Крім цього, позивач попросив Федеральний суд США витребувати і прийняти до розгляду справу, порушену 20 жовтня 2019 року судом штату Делавер, про відмивання на території США грошей, отриманих злочинним шляхом, кінцевим бенефіціаром "1+1" Ігорем Коломойським.

Приводом для всіх цих позовів став конфлікт заявника – Олександра Ровта – з Ігорем Коломойським через Одеський припортовий завод. Ровт зажадав, щоб відповідачі вибачилися, заплатили штраф і грошову компенсацію, розмір якої повинен встановити суд.

4. Політична позиція

Член депутатської фракції політичної партії "Слуга народу".
Згідно з даними громадянської мережі "ОПОРА", яка проаналізувала голосування народних депутатів за весь період роботи парламенту IX скликання, Дубінський частіше всіх голосував врозріз із загальною позицією своєї фракції.

Наприклад, можна навести такі важливі законопроєкти: "Про скасування результатів голосування Верховної Ради України від 16.04.2020 року про прийняття в цілому як закону проекту Закону України "Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо протидії зловживанням прав народних депутатів у ході законодавчої процедури; "Про визнання роботи Міністерства охорони здоров'я України незадовільною та звернення до Кабінету Міністрів України щодо звільнення з займаної посади першого заступника Міністра охорони здоров'я України, тимчасово виконуючого обов'язки Міністра охорони здоров'я України Супрун Уляни Надії" та "Про місто Київ - столицю України".

5. Бізнес, активи, доходи

За даними журналістів проєкту "Bihus.info", в розпорядженні Дубінського знаходяться 24 квартири, 17 автомобілів, два будинки і 70 соток землі на загальну суму близько 2 мільйонів доларів. Частина цього майна записана на його колишню дружину Лесю Цибко (її немає в останній декларації народного депутата за 2020 рік) і матір Аллу Березовську. Все це його сім'я офіційно придбала, коли він працював на телеканалі "1+1", і стверджував, що отримував 70-80 тисяч гривень на місяць. За швидкою оцінкою, цього явно мало для наявного у Дубінського рухомого і нерухомого майна.

6. Скандали/компромат

Подвійне громадянство: в травні 2020 року журналісти звинуватили Дубінського в наявності подвійного громадянства. Як встановили розслідувачі Слідство-Інфо, нардеп оформив собі румунський паспорт.
Будучи депутатом від "Слуги народу", неодноразово критикував партію і називав "Слугами МВФ", на що голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія запропонував Дубінському продати весь свій автопарк і передати гроші в бюджет, "щоб ми відмовилися від кредитів МВФ".

Пройшов 22 жовтня 2019 року тест на "детекторі брехні" за підозрою в отриманні хабара перед розглядом "антикорупційного" законопроєкту в профільному комітеті Ради (нардепи його "завалили"). Законопроєктом передбачалися: демонополізація ринку державних закупівель через систему Prozorro, зниження цін на участь в торгах (ліквідація так званих "майданчиків Антона Яценка") і забезпечення прозорої роботи системи СЕТАМ/АРМА.

На проходженні "поліграфа" наполіг президент Володимир Зеленський, і не тільки Дубінським, а 12 депутатами фракції "Слуга народу" з фінансового комітету Верховної Ради. Однопартійці звинуватили цих депутатів у хабарництві за "провал" законопроєкту в фінкомітеті Верховної Ради. До слова, детектор брехні, за словами Дубінського, він пройшов, а скандал "зам'яли".

Скандал з Ситником: Дубінський збирав підписи за відставку голови НАБУ Артема Ситника і ініціював порушення справи в ДБР за частиною 1 статті 364 Кримінального кодексу, оскільки вважав, що Ситник судом визнаний винним у корупції і не може бути директором НАБУ.

Підозра в несплаті податків: Журналісти проєкту "Наші гроші" з Денисом Бігусом опублікували розслідування про майно нардепа Олександра Дубінського. Підрахувавши рухоме, нерухоме та гроші, журналісти прийшли до висновку, що деклароване "добро" має стати об'єктом антикорупційного розслідування компетентних органів.

Сам депутат пояснив тоді, що багатий список його активів абсолютно легальний.
Генеральна прокуратура завела щодо Дубінського справу за наклеп: Справа була відкрита 28 лютого 2020 року, вона стосується наклепу на колишнього президента України Петра Порошенка.
Звинуватив Вашингтон в організації атаки на керівників Офісу президента: на думку Дубінського, за публікацією "плівок Лероса", в яких фігурував Денис Єрмак (брат голови ОП Андрія Єрмака), стоять куратори з США.

Дубінського підозрюють в організації прослуховування експрем'єр-міністра Гончарука: За словами ексчиновника, він досі не знає, хто його організував, але впевнений, що це було вигідно нардепу Олександру Дубінському і Ігорю Коломойському: "Це була спланована атака на уряд з метою зіпсувати стосунки з президентом".

7. Особисте життя

Мама Алла Олександрівна Березовська: любить розкіш, швидкість і скуповує столичну нерухомість. Живе в Києві.

Тато Анатолій Йосипович Дубінський проживає разом з нинішньою дружиною Люсьєн Дубінською на тимчасово окупованій території в Донецьку. За інформацією ЗМІ та даними соцмереж, затятий пропагандист "русского мира", активний прихильник Володимира Путіна і так званої "Новоросії", а українців називав "засранцями-проамериканцями".

Колишня дружина – піар-менеджерка Цибко Леся Євгенівна, працювала в громадській організації "Ліга фінансового розвитку", що належала колишньому чоловікові. Про їхнє розлучення публічної інформації немає, можна судити за фактом вказівки дружини в декларації Дубінського за 2019 рік і її відсутності в документі за 2020-й.

8. Хобі та інтереси

Згідно з декларацією, депутат і ексжурналіст Дубінський – мільйонер, любитель елітних авто, квартир, будинків і розкішного життя.

9. Сайти та профілі в соцмережах

Профіль у Facebook.
Сайт: Дубинський PRO.

10. Медіасканер

Ключові текстові інтерв'ю:

Для "Детектор медіа"

Для "Страна UA" 

Ключові відео:

PRO Дубінського: 24 квартири, 17 авто і мама з Мазераті – Наші Гроші №297

Реакція Дубінського на сюжет програми "Наші Гроші"

Зеленський. Партія Шарія. Зв'язок з Коломойським. Порошенко | Олександр Дубінський. Ходять чутки # 79

Олександр Дубінський - гість програми "Особиста територія"

Інтерв'ю Олександра Дубінського на ток-шоу "Народ проти" | 13.02.2020
 


 

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2